Ceny 2014 vzrostly

Ceny pojištění pro rok 2014 vzrostly. Doby, kdy byl vývoj cen v záporném trendu, nebo ve stagnaci, jsou už v nenávratnu. Všeobecně by se dalo říci, že pojišťovací trh v naší republice je poměrně malý a tím i dochází zájemci o pojištění. Z těchto důvodů se všechny pojišťovací subjekty snažily až doposud držet např. ceny pojištění aut na dolní hranici únosnosti. Nízké výnosy pokrývaly z jiných pojistných produktů. Přetahování klientů bylo na denním pořádku. Lákaly je na zvýhodněné pojistky, bonusy, slevy a poskytovaly klientům nejrůznější dárky. Z této situace mohl těžit potenciální pojištěnec, který získal výhodnější pojištění. Počátkem roku 2014 došlo k nárůstu cen za pojištění vozidla v rozmezí 5 - 10 %. Ne, že by pojišťovny přestaly mít zájem o nové klienty, ale donutily je k tomu současné okolnosti, především legislativní změny.

Důvody růstu cen

Ceny pojištění zejména motorových vozidel byly od počátku roku navýšeny v uvedeném rozpětí takřka u všech pojišťoven, které poskytují povinné ručení. Nejedná se o žádnou kartelovou dohodu mezi pojišťovnami, ale hlavním důvodem růstu cen byly následující důvody:

  • povinný odvod 3% do fondu z objemu povinných ručení
  • inflace
  • nárůst škodných událostí
  • vysoký počet pojistných podvodů

Ceny pojištění aut se díky daným okolnostem zvedly u většiny pojišťoven - nejvýše však o 10 %.

Kde hledat úspory

Ceny pojištění aut srovnání pro rok 2014 najdete na Internetu na webových stránkách zabývajících se touto oblastí pojištění a na všech oficiálních stránkách českých pojišťoven. Kde tedy hledat úspory? Existuje vůbec taková možnost? Ano. I za těchto okolností nabízí jednotlivé pojišťovny zvýhodněné ceny pojištění. Informujte se proto pomocí infolinek, kdy a jak můžete při pojištění ušetřit. Každý pojišťovací subjekt má svá pravidla a svoji strategii, jak udržet stávající či získat nové klienty zvýhodněnými cenami pojištění.

Povinné ručení srovnání najdete na internetové stránce, srovnejte si kvalitu pojištění na Top-pojištění.cz

Ceny pojištění