Pojištění aut

Pojištění aut vyvolává řadu otázek. Jedni majitelé se uchylují jen k placení zákonného pojištění odpovědnosti z provozu vozidla a jiní vlastnicí, či provozovatele zase zvažují, zda vystačí jen s povinným ručením, nebo jejich provozování motorového vozidla bude vyžadovat i nějaké další pojištění. Pojišťovny mají v nabídkách celou řadu užitečných pojištění, ze kterých si každý zájemce může vybrat. Pojištění aut zahrnuje pojistné produkty zaměřené na pokrytí rizik spojených s újmou na zdraví, nebo majetku. Veškerá pojistná ochrana v širším rozsahu navazuje na zákonné pojištění motorových vozidel, které se platí jednou do roka. Tedy vždy na jedno pojistné období. Pojištění aut v současných verzích poskytuje pojistnou ochranu dle výběru a požadavku zájemce.

Pojištění zdraví

Mimo povinné ručení nabízí pojistné produkty zaměřené na pojištění aut i pokrytí zdravotních rizik souvisejících s provozováním motorových vozidel. Při autonehodě může dojít v lepším případě ke zraněním, anebo nejrůznějším úrazům, které následně vyžadují léčbu. Pro tyto případy se doporučuje uzavřít úrazové pojištění. To zajistí pokrytí nákladů spojených s poúrazovou léčbou, hospitalizací a rehabilitací. Úrazové připojištění může pokrývat finančně i trvalé následky úrazu. Pojištění aut v rámci úrazového připojištění kryje i rizika úmrtí při autonehodě. Toto pojištění lze sjednat pro řidiče, ale i ostatní spolucestující ve vozidle.

Pojištění majetku

Pojištění aut je možné dále rozšířit nad rámec povinného ručení a to o nejrůznější připojištění majetku. Mezi nejrozšířenější připojištění motorových vozidel patří havarijní pojištění. To navazuje na zákonné pojištění vozidel. Havarijní pojištění pokrývá škodné události na vlastním vozidle, pokud nelze uplatnit povinné ručení jiného účastníka nehody. Dále je možné sjednat další pojištění majetku jako:

  • pojištění skel
  • pojištění zavazadel
  • pojištění nadstandardní výbavy vozu
  • a pod…

Povinné ručení srovnání najdete na internetové stránce, srovnejte si kvalitu pojištění na Top-pojištění.cz

Ceny pojištění